Gülsüm Akşit


A.Gülsüm AKŞİT

 

1991 yılı FMV Işık Lİsesi- Nişantaşı ve Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, 1995-1998 yılları arasında İFR’de (İstisnai Filmler ve Reklamlar) Yapımcı olarak çalıştı ve TEFAL – Sen Her şeyi Düşünürsün ve LUNA- A La Luna gibi Tv programları, pek çok reklam filmi ve yabancı belgeselin yapımında görev aldı.

1998-2000 döneminde ETİ Pazarlama AŞ’de Ürün Müdürü olarak profesyonel hayata devam eden Akşit, çocuk ve gençlik segmentini kapsayan 35 markadan sorumlu olarak çalıştı ve 2 yılda 10 lansman yaptı.

2000-2006 yılları arasında Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ Pazarlama Grup Başkanlığında Pazarlama Müdürü olarak çalışma hayatına devam eden Gülsüm Akşit, Hürriyet ana markası ile beraber 14 alt markanın da pazarlama yetkilisi  olarak çalışmalarına devam etti. Bu dönemde marka  yönetimi ve pazarlama araştırmaları koordinasyonunu da sağlayarak, stratejik medya planlama/satınalma ve reklam/imaj  kampanyalarının yönetimi görevlerini de sürdürdü.

2006-2008 yılları arasında Sony Eurasia Pazarlama AŞ’de Stratejik Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Akşit, Sony Türkiye’nin tüm pazarlama iletişimi ve kurumsal iletişimini  yürütmüş ve bu plan dahilinde yerel reklam ve promosyon bütçe planlaması, sponsorluk ve özel etkinlik projelerine yer vermiştir. Eş zamanlı olarak 2006-2007 döneminde şirketin Ticari Pazarlama saha ekibinin reorganizasyon projesini de yürütmüş,  Sony VAIO Türkiye lansman ve INTEL/Microsoft entegre pazarlama çalışmalarının sorumluluğunu üstlenmiştir.

Bir dönem Doğan TV bünyesinde STAR TV Pazarlama Direktörlüğü görevinde bulunan Akşit, halen Penguen Dergisi’nin ve Türkiye’de ilk ve tek çocuklara yönelik mizah dergisi Süper Penguen’in bağlı olduğu KOMİKBÜRO’nun Genel Müdürlüğü’nü yürütmektedir. Evlidir ve 2 çocuk annesidir.